História klubu AWK Prešov

Armwrestlingový klub - AWK Prešov vznikol v roku 2006 po vedením trénera Gabriela Harčarika, ktorý je aj v súčasnosti trénorom klubu. V klube sa vystriedalo mnoho skvelých športovcov, ktorí získali tituly majstrov slovenska, no nič netrvá večne a všetko raz skončí.

Do roku 2009 bol klub dá sa povedať v úzadi, v bodovaní na posledných priečkach, ale prišiel rok 2010 kedy sa všetko zmenilo a prišiel prvý klubový titul v Ivanke pri Dunaji, kde sa každoročne konajú MSR juniorov a klubov a AWK Prešov sa stal majstrom Slovenska

Veľa ľudi si myslelo, že išlo skôr o šťastie alebo nejakú náhodu, no AWK Prešov nesklamal ani o rok na to a znovu obhájil titul. Opäť prevladali skeptické názory, ale klubu sa napriek tomu po celý rok darilo ešte viac a v roku 2012 obhájil titul dotretice! 

Kvalita nad kvantitou

Momentálne klub reprezentuje hoci len pár športovcov, ale väčšina z nich je držiteľom minimálne jedneho titulu majstra slovenska. Z mužov medzi nich patrí tréner Gabriel Harčarik, Dominik Glod, Michal Girašek a medzi ženami je to Veronika Očipová.

Súčasnosť

V súčasnosti robime nábor mladých športovcov-armwrestlerov do 20 rokov, ktorí su ambiciózní, majú chuť trénovať, zúčastňovať sa na slovenských a medzinárodných súťažiach a ich cieľom bude dostať sa do slovenskej reprezentácie.